حضور موسسه مهاد رسانه شیراز با ۱۷ اثر در جشنواره بازی عمار/ جشنواره بازی عمار می تواند قوت قلبی برای بازیسازان باشد

مدیر موسسه مهاد رسانه شیراز گفت: این موسسه برای حضور در نخستین جشنواره مردمی بازی عمار تعداد 17 به دبیرخانه این جشن
حمید افسری- جشنواره مردمی بازی عمار

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار»، حمید افسری مدیر موسسه مهاد رسانه شیراز درمورد محصولات و تولیدات این موسسه و آثار ارسال شده به نخستین جشنواره بازی عمار، گفت: موسسه «مهاد رسانه شیراز» ضمن تولید بازی های ایرانی اسلامی برای تلفن همراه و رایانه در حوزه تولید برنامه های تلفن همراه نیز فعالیت می کند؛ در این رابطه دغدغه و نگاه ما پیوست فرهنگی و رسانه ای این محصولات است تا برای مخاطب داخلی محصولات کاربردی و کیفی باشد.
وی افزود: ما در این موسسه در کنار نگاه و توجه به مخاطب داخلی سعی می کنیم تا نیم نگاهی به مخاطبان خارجی هم داشته باشیم تا با تولید محصولات به چند زبان در حوزه بین الملل حضور داشته و تولید محصولاتی را نیز شاهد باشیم.
مدیر موسسه مهاد رسانه شیراز ادامه داد: این موسسه در موضوعات مختلفی ازجمله دفاع مقدس، سبک زندگی ایرانی اسلامی، مقابله با انحرافات تاریخی، معرفی مشاهیر بزرگ ایران، برنامه ها و بازی های مختلف رایانه ای متعددی را تهیه و تولید کرده است.
افسری خاطرنشان کرد: ما در موسسه «مهاد رسانه شیراز» به دنبال نامه رهبر انقلاب اسلامی به جوانان غرب اروپایی برنامه انیمیشنی هفت زبانه به نام «محمد (ص) کیست؟» را تهیه کردیم که محوریت آن نامه رهبری به جوانان اروپا و معرفی ابعاد حضرت رسول اکرم (ص) به همراه مبارزه با کاریکاتورهایی بود که در برخی از کشورهای اروپایی درمورد پیامبر اسلام(ص) طراحی و کشیده شده است.
وی اضافه کرد: ما در این موسسه و در حوزه دفاع مقدس، بازی رایانه ای «نبرد هور» را تهیه و تولید کردیم که تا امروز ۲۰۰ هزار نسخه از این بازی دانلود شده است؛ در این بازی که در ۶ مرحله ساخته شده شهدای غواص عملیات کربلای ۴ معرفی شده اند و اگر امسال شرایط لازم فراهم باشد نسخه دوم بازی رایانه ای «نبرد هور» را تولید می کنیم.
مدیر موسسه مهاد رسانه شیراز یادآور شد: بازی دیگر موسسه «مهاد رسانه شیراز» تهیه و تولید بازی «محله با صفا» است؛ این بازی ۲۷ عدد گیم پلی دارد که با محوریت خانواده و مسجد است. در قالب این بازی بسیار جذاب یک خانواده از کودک گرفته تا پدر و مادر در کنار هم نشسته و آن را بازی می کنند.
افسری متذکر شد: بخشی از این بازی سوال های تخصصی دارد که مخصوص پدر و مادر و بخش دیگر نیز برای کودگان طراحی شده است؛ ما در این بازی بسیار سعی کردیم تا این دورهم جمع شدن خانواده ها را درنظر بگیریم.
وی تصریح کرد: مجموعه «مردان ماندگار» محصول دیگر این موسسه است که در مورد ۱۴ نفر از مشاهیر بزرگ ایران ساخته شده است؛ این مجموعه شامل داستان مصورهای ۱۴ نفر از شخصیت های ایران از صدر اسلام تا دوران معاصر و به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی برای ایرانیان داخل و خارج از کشور است.
مدیر موسسه مهاد رسانه شیراز ادامه داد: مجموعه «مردان ماندگار» به شخصیت ها و بسیاری از بزرگان دهه های اخیر که به عنوان نماینده مشاهیر ایران بودند از جمله امیر کبیر، ابوعلی سینا، سلمان فارسی، سعدی شیرازی، دکتر حسابی، جهان پهلوان تختی می پردازد.
افسری خاطرنشان کرد: دیگر بازی تولید شده در موسسه «مهاد رسانه شیراز» بازی رایانه ای «بردیا» است؛ این بازی بزرگترین بازی ساخته شده توسط این موسسه بوده که موضوع این بازی معرفی آثار و ابنیه تخت جمشید و پرداختن به جنگ آریوبرزن و اسکندر مقدونی است.
وی اضافه کرد: ما در این بازی سعی کردیم تا ضمن اینکه مخاطبان را با فرهنگ، تاریخ، معماری و پوشش ایرانیان در قبل از اسلام آشنا کنیم بحث جنگ آریوبرزن و اسکندر مقدونی را در جواب فیلم ۳۰۰ که به ایرانیان توهین و جسارت کرده بود را می دهیم.
مدیر موسسه مهاد رسانه شیراز افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته بازی رایانه ای «بردیا» دراوایل دی ماه سال جاری در بازار ارائه می شود؛ در حال حاضر نیز مراحل ساخت تیزرهای تبلیغاتی آن در دستور کار ما قرار دارد.
افسری متذکر شد: از دیگر برنامه های ما در موسسه مهاد رسانه شیراز ساخت انیمیشن از ۷ داستان مصور قرآنی برای بچه ها است که این کارها در اواخر سال و در ۳ زبان تولید می شوند.
وی تصریح کرد: ما در این موسسه یک بازی دیگر با موضوع دفاع مقدس و عملیات های مختلف آن داریم که مخاطب در این بازی ضمن آشنایی با دفاع مقدس با مشاهیر دوران دفاع مقدس نیز آشنا می شود و همچنین بچه ها با این بازی با عملیات های مختلف صورت گرفته در دوران دفاع مقدس نیز آشنا خواهند شد.
مدیر موسسه مهاد رسانه شیراز پیرامون ۱۷ کار آماده شده برای ارسال به نخستین جشنواره بازی های رایانه ای عمار گفت: این موسسه برای حضور در نخستین جشنواره مردمی بازی عمار تعداد ۱۷ اثر شامل انیمیشن و بازی های رایانه ای به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده است.
افسری افزود: انیمیشن «بردیا» مهمترین محصول ما است که ضمن ارسال برای بنیاد ملی بازی های رایانه ای به جشنواره بازی عمار نیز ارسال شد و در کنار این انیمیشن، بازی «نبرد هور» که در مورد شهدای غواص است را نیز به جشنواره عمار ارسال شده است.
وی ادامه داد: در کنار دو اثر ذکر شده بازی «محله باصفا» ویژه سبک زندگی ایرانی اسلامی و مجموعه «مردان ماندگار» که بیشتر شبه بازی بوده و مجموعه داستان مصور است برای آشنایی بیشتر و معرفی بهتر برای مخاطبان به جشنواره بازی عمار ارسال شده است.
مدیر موسسه مهاد رسانه شیراز خاطرنشان کرد: نزدیکترین و همسو ترین حوزه به افکار و سیاست های ما در عرصه انیمیشن و بازی های رایانه ای جشنواره عمار است و اگر در این جشنواره شرکت نکنیم در چه برنامه ای باید حضور پیدا کنیم؟ این جشنواره مربوط و برای بچه های حرب الهی بوده و اولویت نخست ما حضور در جشنواره های همسو با اندیشه های ماست.
افسری اضافه کرد: وجود چنین جشنواره هایی می تواند قوت قلبی برای سایر بازی سازانی باشد که هنوز مردد هستند آیا در قالب بازی های رایانه ای می توان موضوعات ایرانی اسلامی را تولید کرد یا نه و آیا چنین بازی هایی می تواند در کشور مورد تقدیر قرار گرفته و در سبد کالای خانواده های ایرانی قرار بگیرد.نبرد هوربر
وی در پایان تصریح کرد: بچه های بازی ساز اگر به این نقطه برسند که مطمئن شوند جشنواره عمار می تواند سکوی پرشی برای معرفی بهتر بازی های ایرانی اسلامی و تبلیغ بهتر محصولات آنها باشد قطعا موضوعات و سناریوهای بازی های خود را به سمت چنین موضوعاتی سوق خواهند داد.

گفتنی است نخستین جشنواره مردمی بازی عمار در سه محور بازی‌های دیجیتال(رایانه‌ای)، بازی‌های غیردیجیتال(فیزیکی- حرکتی)، بازی‌های تعاملی(فضای مجازی و دنیای واقعی) ۱۶ آذرماه سال جاری برگزار می‌شود.