جشنواره عمار نمونه‌ای از “آتش به اختیار ” است

مدیر کل صداوسیمای مرکز یزد با بیان اینکه دین و هنر همیشه همراه هستند گفت: جشنواره عمار نمونه‌ای از "آتش به اختیار " است.

به گزارش عمار فیلم به نقل از تسنیم، احمد پهلوانیان شامگاه پنجشنبه در آئین اختتامیه جشنواره مردمی عمار در یزد با ابراز خرسندی از حضور در بین هنرمندان ارزشی استان، اظهارداشت: حضور در جمع خواهران و برادرانی که در یک مسیر و یک چشم‌انداز حرکت می‌کنند و با هم در این مسیر همگام هستیم حس بسیار خوشایندی است.

مدیر کل صداوسیمای مرکز یزد خاطر نشان کرد: با مطالعه تاریخ مشاهده می‌کنید که تاریخ هنر و تاریخ ادیان با یکدیگر گره خورده است به این صورت که هر جا نامی از هنر به میان آید در آنجا پای دین هم در میان بوده و با آغاز و شکل‌گیری دین با هنر همراه بوده است.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم تفکر و ارزش‌ها ترویج یابد باید از ابزار هنر استفاده کرد، گفت: در بسیاری از دانشگاه‌ها دروغ‌هایی را به دانشجویان گفته می‌شود مثل هنر برای هنر، که این جمله اصلاً درست نیست.

پهلوانیان با بیان اینکه هنر می‌تواند یکسری اندیشه‌های متعالی را برای مردم بیان کند، تصریح کرد: هنرمند کسی است که بتواند مفاهیم عمیق را در یابد و با استفاده از ابزارهای هنر به دیگران عرضه کند، آن زمان هنر تعهد است.

مدیر کل صداوسیمای مرکز یزد عصر امروز را عصر ارتباطات و فناوری عنوان کرد و افزود: شما اکنون در سراسر دنیا به هر گوشه‌ای که بنگرید می‌بینید که رسانه یکی از ابزارهای همیشگی است و این مثل فضاهای مجازی که زندگی بشر را احاطه کرده شبیه است.

وی وظیفه انسان‌های متعهد را در عصر امروز داشتن یک رسانه دانست و گفت: باید در نظر داشته باشیم که دشمن هر روزه در حال فعالیت‌های بیشتر علیه جمهوری اسلامی است پس داشتن یک رسانه و مدیریت آن وظیفه انسان متعهد است.

پهلوانیان اظهار داشت: جشنواره عمار ویژگی‌های بسیاری دارد که مردمی بودن آن را می‌توان یکی از مهم‌ترین آن‌ها عنوان کرد زیرا نیاز به اقدامات کار دولتی نیست بلکه مردم باعلاقه خود آن را پیش می‌برند.

مدیر کل صداوسیمای مرکز یزد با تأکید بر اینکه بسیج و نهادهای مردمی نباید در هیچ زمینه‌ای کوتاهی کنند، اضافه کرد: افراد ولایتی و بسیجی باید در هر زمینه‌ای رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند با جدیت به فعالیت بپردازند، مانند اقتصاد مقاومتی که هنوز مشکلاتی و کمبودهایی در آن وجود دارد یعنی هرکجا که حس کردید کاری انجام نمی‌شود وارد شوید که جشنواره عمار یکی از نمونه‌های آتش به اختیار بودن است.