کارگردان و فیلم‌ساز یزدی:

جشنواره عمار موجی از محتواهای جدید وارد فیلم‌سازی ایران کرد

کارگردان و فیلم‌ساز یزدی در خصوص جشنواره مردمی عمار گفت: جشنواره عمار باعث ایجاد انگیزه بالایی بین جوانان شد و همچنین موجی از محتواهای جدید وارد فیلم‌سازی ایران کرد.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از طنین خاتم، اکران فیلم‌های هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار امسال از ۶ دی ماه آغاز شده و تا ۱۵ دی ماه ادامه دارد. در این دوره از جشنواره، ۲۳ اثر از هنرمندان استان یزد به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. نماهنگ «آیات سجیل» اثری به کارگردانی «مصطفی ملاحسینی اردکانی» امسال از یزد در هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش نماهنگ شرکت کرده است.

ملاحسینی در سخنانی، گفت: نماهنگ «آیات سجیل» ویژه قدس و فلسطین ساخته شد که سرود این نماهنگ توسط گروه سرود عاشقان ولایت یزد خوانده شد، آهنگساز حسین برزگری و شاعر سرود خانم منفرد هستند؛ همچنین تدوین و فیلم‌بردار اثر توسط خودم صورت گرفت.

وی با بیان اینکه تهیه کننده این اثر معاونت فرهنگی سپاه‌الغدیر استان یزد است اظهار کرد: قسمت‌هایی از این اثر در روز قدس هنگام راهپیمایی و بخشی از کار در نماز جمعه یزد ضبط شده است.

مدیر شرکت فیلم‌سازی «رسانه سان» یزد افزود: در این نماهنگ از تکنیک «کروماکی» یا همان پرده سبز استفاده شده است.

ملاحسینی اذعان کرد: بعد از نماهنگ آیت سجیل، ۹ اثر حرفه‌ای دیگر با اجرای گروه سرود عاشقان ولایت تهیه شده است.

این کارشناس سینما در خصوص جشنواره مردمی عمار گفت: جشنواره عمار باعث ایجاد انگیزه بالایی بین جوانان شد و همچنین موجی از محتواهای جدید وارد فیلم‌سازی ایران کرد.

وی تصریح کرد: جشنواره عمار باید علاوه بر بخش مردمی، بخش حرفه‌ای را نیز اضافه کند تا فیلم‌سازان حرفه‌ای نیز به تولید فیلم با محتواهای جذاب مردمی بپردازند.

ملاحسینی علاوه بر ایجاد انگیزه، محتوا و نحوه جمع‌آوری، اکران عمومی برای همه مردم در مساجد، پایگاه‌ها و روستاها را نیز از خصوصیات بسیار ارزنده جشنواره عمار عنوان کرد و افزود: در بسیاری از جشنواره فیلم شرکت داده می‌شود و شاید فیلم برگزده نیز شود اما هیچ  جا این فیلم نمایش داده نمی‌شود اما در جشنواره عمار همه فیلم‌ها به نمایش گذاشته می شود.