صدری‌نیا:

جشنواره عمار فرصتی برای استعداد‌های جوان است

کارگردان مستند «تهران دمشق» گفت: جشنواره عمار توانسته باعث انگیزه برای جذب جوانان فیلم‌سازی شود که تا امروز فضایی برای دیده شدن نداشتند.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از بولتن نیوز، علی صدری‌نیا مجری و مستندساز تلویزیون که امسال نیز با مستند «تهران دمشق» در جشنواره عمار حضور دارد، درباره روند جشنواره مردمی فیلم عمار و نوع همکاری خود با این جشنواره اظهار کرد: بچه‌های جشنواره عمار که یک گروه پر تلاش و به معنای واقعی جهادی هستند، معمولا یک یا دو روز قبل از مراسمات بحث اجرای را با من مطرح می‌کنند و من نیز فقط در همین حوزه با دوستان جشنواره عمار ارتباط دارم.

وی با اشاره به اینکه بعضا تصور می‌شود من نقشی در برگزاری جشنواره عمار دارم، گفت: من فقط حاصل زحمات دوستان را در جشنواره اجرا می‌کنم و نقشی بیشتر از این در برگزاری جشنواره ندارم، اتفاقا به دلیل اینکه در این دوره از جشنواره خودم فیلم داشتم، اصرار کردم تا اجرای مراسم‌ها را شخص دیگری برعهده داشته باشد و آن‌ها قول دادند تا در اختتامیه کسی دیگری را برای اجرا انتخاب کنند.

کارگردان مستند «تهران دمشق» بیان کرد: فیلمبرداری مستند «تهران دمشق» تیر ماه سال گذشته در سوریه آغاز شد که بخش هایی از آن در تهران و امسال ضبط شد. این مستند سعی دارد یک نگاه متفاوتی را درباره آنچه در جنگ سوریه اتفاق افتاد را روایت کند.

وی ادامه داد: شاید ما در سال‌های اخیر مستند و فیلم‌های زیادی درباره سوریه و محور مقاومت دیده باشیم، اما «تهران دمشق» دریچه جدیدی از روایت اجتماعی درباره این جنگ است. درواقع هر کسی که فقط بر سر علاقه به ایران با ما اشتراکاتی داشته باشد می‌تواند این مستند را ببیند.

صدری‌نیا افزود: مستند «تهران دمشق» بیشتر به زوایای پشت جنگ سوریه می‌پردازد و یک نگاه کاملا متفاوتی را در این جنگ مهم که تاثیرگذاری تاریخی داشته است را از لنز دوربین خود بیان می‌کند.

مجری برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» درباره محتوای جشنواره عمار و اهداف آن تصریح کرد: به لطف خداجشنواره عمار در این ۹ دوره‌ایی که برگزار شده، توانسته تاثیر خود را در فضایی که مدنظرش بوده بگذارد و بستری فراهم کند تا آثاری مهم اما دور از دید مردم را به میان آورد و زمینه‌ساز دیده شدن آن‌ها شود.

وی همچنین درباره استعدادهایی که در این جشنواره شرکت می‌کنند و موفق نیز خواهند بود، ادامه داد: جشنواره عمار در بسیاری از موارد زمینه‌ساز دلگرمی و انگیزه برای فیلم‌سازان است تا امروز مسیر آن‌ها هموارتر شود و محرکی قوی برای ادامه راه آن‌ها در زمینه کاریشان شود.

صدری‌نیا در پایان درباره زمان اولین اکران مستند «تهران دمشق» در نهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار گفت: یک شنبه ۱۶ آذرماه ساعت ۱۸:۳۰ این مستند در سینما فلسطین به نمایش در خواهد آمد و بعد از آن هم جلسه نقد و بررسی آن در قالب نقد راهنما برگزار می شود.

گفتنی است؛ نهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار از ۱۰ دی ماه آغاز و تا ۲۰ دی ماه در محل سینما فلسطین تهران برگزار می شود