تقدیر از برگزیدگان فراخوان‌های مردمی عمار در نهاوند

به منظور تقدیر از کارگردانان برگزیده طرح فراخوان‌های مردمی نهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار، همایشی با حضور آحاد مردم، خانواده معظم شهداء، رزمندگان دوران دفاع مقدس و بسیجیان شهرستان نهاوند

به گزارش «عمار فیلم»، مهم‌ترین تفاوت نهمین دورۀ جشنواره مردمی فیلم عمار نسبت به دوره‌های گذشته را می‌توان اتکایش به فراخوان‌های مردمی دانست. در این دوره، جشنوارۀ عمار از تمام مؤسسات، تشکل‌های مردمی و افراد حقیقی دعوت کرد تا موضوعات و دغدغه‌های مد نظرشان را در قالب یک فراخوان‌ منتشر کنند تا فیلم‌سازانی که بهترین اثر را در آن موضوع تولید کرده‌اند، انتخاب شوند و هدیه خود را از فراخوان‌دهنده دریافت کنند.

ستاد اکران مردمی شهرستان نهاوند در استان همدان، سه فراخوان با موضوعات «وقف فرهنگی»، «جنگ نرم» و «دفاع مقدس» را در بازه جشنواره نهم اعلام کرده و اخیرا از میان آثاری که متناسب با معیارهای فراخوان بودند، برگزیدگان این فراخوان‌ها اعلام شدند.

بر این اساس طی مراسمی که هفتم مردادماه به همت ستاد اکران شهرستان نهاوند برگزار شد، سه مستندساز مورد تقدیر قرار گرفتند. علیرضا باغشنی برای مستند”بیشتر از مادرم”، افشین ایمانی برای مستند “دهکده جهانی ” و محمدحسین غفرانی برای “حسین تک” با اهداء تندیس، لوح تقدیر، تربت سید الشهداء و یک جلد کتاب “آب هرگز نمی‌میرد” که از سوی راوی کتاب؛ جانباز سرافراز حاج محمد میرزا سُلگی اهدا شده بود، تجلیل شدند.

سخنران ویژه این همایش حاج میرزا محمد سُلگی، از فرماندهان عملیات غرورآفرین مرصاد بود که در بخشی از سخنرانی خود ضمن تجلیل و تقدیر از عملکرد جشنواره مردمی فیلم عمار، از آن به عنوان فصلی نو، ارزشی و تاثیرگذار در هنر فیلمسازی و عرصه سینما یاد کرد.

در این برنامه، بخش‌هایی از این آثار برگزیده برای شرکت‌کنندگان به نمایش در آمد. در پایان این نشست نیز کارگاه آموزش مقدماتی ساخت مستند با موضوع تاریخ شفاهی و چگونگی مستندسازی این سوژه‌ها، ویژه اکران‌کنندگان مردمی عمار با تدریس علیرضا باغشنی برگزار شد.