تبلیغات خاموش وهابیت در هند سوژه یک مستند شد

کارگردان مستند «ابوذرها نمی میرند» گفت: شهید رحیمی در آن سال ها به تنهایی و با دستان خالی سعی می کند بین مردمی که از مذاهب مختلف در کنار هم زندگی می کنند انس و الفت به وجود آورد

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار» به نقل از روابط عمومی خانه مستند انقلاب اسلامی ناصر نادری کارگردان مستند «ابوذر ها نمی‌میرند» از اتمام تولید این مستند خبر داد و بیان کرد: این مستند روایتی است از زندگانی و شهادت شهید سید محمد علی رحیمی که در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور های هندوستان و پاکستان فعالیت می کرده است. او بعد از مدتی متوجه می شود که عربستان سعودی از مدت ها پیش در کشور های منطقه خصوصاً هند و پاکستان با صرف هزینه های گزاف و به طور مخفیانه و چراغ خاموش اقدام به تبلیغ وهابیت و جذب برخی مردم به این فرقه ضاله می‌کرده است.

وی افزود: شهید رحیمی در آن سال ها به تنهایی و با دستان خالی شروع به مبارزه علیه این وضعیت می کند و از راه هایی مانند اقدامات وحدت آفرین سعی می کند بین مردمی که از مذاهب مختلف در کنار هم زندگی می کنند انس و الفت به وجود آورد و با ترویج زبان فارسی در مقابل نفوذ وهابیت در منطقه ایستادگی کند.

کارگردان مستند «ابوذرها نمی میرند» اضافه کرد: در این مستند برای اولین بار تصاویری از سفر رهبر معظم انقلاب به پاکستان منتشر شده است.

«ابوذر ها نمی میرند» با روایت همسر شهید رحیمی ساخته شده که به هندوستان سفر کرده است و خاطراتش را با شهید در این مستند مرور می کند.

ابوذرها نمی میرند به تهیه کنندگی و کارگردانی ناصر نادری در خانه مستند انقلاب اسلامی تولید شده است و به زودی از شبکه های سیما نمایش داده خواهد شد.