تازه ترین مستند پیرامون مبارزه با داعش و گروههای تکفیری+فیلم

وحید فراهانی از اتمام فرایند تولید مستند «ابوضرغام» با موضوه داعش خبر داد.

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار» به نقل از خبرگزاری دانشجو؛ وحید فراهانی از اتمام فرایند تولید مستند «ابوضرغام» خبر داد و تصریح کرد: در سفر هایی که به کشور عراق داشتیم سعی کردیم جدا از یک گزارش جامع از روند جنگ، چهره های شاخص مقاومت و حشد الشعبی را بررسی کنیم اما این بار و در مستند «ابوضرغام» به سراغ یک ژنرال ارتش عراق رفتیم.

فراهانی اضافه کرد: نکته ی جالبی که خیلی نظر ما را به خود جلب کرد شجاعت و جسارت مثال زدنی این فرمانده ارتش است طوری که در اکثر عملیات ها در خط مقدم حمله حضور دارد و معمولا ابوضرغام و نیروهایش هستند که مستقیم به قلب دشمن می زنند و خط را می شکنند؛ جوری که هر جایی فتح می شود نام این لشگر و فرمانده آن یعنی ابوضرغام را بر دیوار های آن می نویسند.

ابوضرغام ابتدا یک نیروی داوطلب سپاه بدر بوده است و علیه رژیم دیکتاتوری صدام فعالیت می کرده است و بعد از حمله آمریکا نیز در برابر متجاوزین آمریکایی مقاومت می کند. بعد از اتفاقات سوریه و بالا گرفتن آتش جنگ در آن کشور، به جمع مدافعان حرم در سوریه می پیوندد تا اینکه داعش در عراق شروع به فعالیت های تروریستی می کند و او به عنوان یکی از فرماندهان نظامی در عراق شروع به فعالیت و مبارزه علیه تکفیری ها می کند.