بسته فیلم جشنواره عمار برای هفته مساجد معرفی شد/روایت جهاد فرهنگی شهید محسن حججی در جشنواره عمار

دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار، همزمان با فرارسیدن هفته مساجد، بسته فیلمی برای اکران به این مناسبت ارائه کرد.

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار»، دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار، همزمان با فرارسیدن هفته مساجد، بسته فیلمی جهت اکران به این مناسبت ارائه کرد.

بنابراین گزارش، مستند «کوچه مقدس»، اولین اثر مجموعه فیلم‌های جشنواره عمار برای اکران در هفته مساجد است. این اثر به کارگردانی سید جمال عود سیمین، داستان زندگی حاج آقا مقدس و ارادت مردم محله نسبت به او را در یکی از محله ای تهران نو روایت می‌کند. «کوچه مقدس»، برگزیده سومین دوره این جشنواره نیز است.

«فصل سیب»، دیگر اثر این مجموعه فیلم، مستندی ۲۵ دقیقه‌ای به کارگردانی امیر مهریزدان و درباره امام جماعت مسجد صاحب الزمان محله افسریه تهران است که با فعالیت گسترده خود تاثیر قابل توجهی در محله و نمازگزاران گذاشته است.

مستند ۴۰ دقیقه‌ای «شکوفه‌های زمستان» به کارگردانی تورج کلانتری اثر بعدی این مجموعه فیلم است. این مستند، روایتی متفاوت از شکل گیری اولین گروه های هنری انقلاب در دهه ۵۰ است.

«صف»، فیلم کوتاهی به کارگردانی اسماعیل عظیمی، اثر بعدی این مجموعه فیلم مناسبتی است که با الهام از یک حدیث، اهمیت نماز جماعت را تصویر می کند.

مستند «صالح آباد»، اثری ۱۵ دقیقه‌ای به کارگردانی مسعود کارگر و امین قره سُفلو است که به مشکلات یکی از محلات تهران می‌پردازد که باعث مهاجرت برخی از خانواده‌های این محله شده است. این مستند، فانوس پنجمین جشنواره عمار را در کارنامه خود دارد.

مستند ۲۰ دقیقه‌ای «آنچه به این خانه رواست» به کارگردانی تورج کلانتری، اثر دیگر مجموعه فیلم جشنواره عمار برای اکران در هفته مساجد است، این مستند، داستان جوانان محله مشیریه است که با فعالیت‌های خود، تحولاتی بزرگ در محله ایجاد کردند.

فیلم کوتاه «با جماعت»، اثر بعدی فیلم‌های مناسبتی عمار است، این اثر ۵ دقیقه‌ای به کارگردانی هادی نادری به اهمیت نماز جماعت می‌پردازد.

«ناصران عمورا» به کارگردانی محسن اردستانی رستمی، اثر دیگر این بسته ویژه است. این مستند در مورد محافظان حرم  امام حسین(ع) در دوران اشغال عراق است و در آن، یکی از این محافظان حرم به بیان خاطرات خود از دوران صدام و شکنجه در زندان های بعث می گوید؛ همچنین به حضور داعش و دیگر تکفیری ها در عراق و مبارزه محافظان حرم با آن ها پرداخته می شود.

مستند «آتش به اختیار» که در برنامه ثریا تهیه شده، یکی دیگر از آثار این بسته فیلم است. این مستند به فعالیت‌های جهادی – فرهنگی شهید مدافع حرم محسن حججی پرداخته است.

«جمعه‌‌های کتاب»، دیگر اثر بسته فیلم جشنواره عمار درباره فعالیت‌های شهید محسن حججی است. این مستند به کارگردانی مهدی عبدالهی به پتانسیل نماز جمعه برای فعالیت‌های فرهنگی، بخصوص ترویج و اشاعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی پرداخته است.

«اسلام در برابر اسلام»، مستندی به کارگردانی محمد صمصامی، آخرین اثر این مجموعه فیلم جشنواره عمار است که بررسی گفتمان امام خمینی(ره) و اسلام ناب در برابر اسلام امریکایی می‌پردازد.

بر اساس این گزارش، علاقمندان جهت دریافت و اکران این آثار می‌توانند به سامانه اکران مردمی جشنواره عمار به نشانی ekran.ammarfilm.ir مراجعه کنند.