بازار داغ تقدیمی به فتنه گران/ رونمایی از «گیت ویژه» در شب خاص عمار

سومين شب طنز انقلاب اسلامي (نطنز) در سومين روز از ايام جشنواره ي عمار، مصادف با نهم دي ماه در محل برگزاری این جشنواره در سالن 1 سینما فلسطین برگزار شد.

به گزارش «عمار فیلم»، سومین شب طنز انقلاب اسلامی (نطنز) در سومین روز از ایام جشنواره ی عمار، مصادف با نهم دی ماه در محل برگزاری این جشنواره در سالن ۱ سینما فلسطین برگزار شد.

این روزها سینما فلسطین باز هم میزبان عماریون و مخاطبانشان است که سالن یک آن امشب برای بر و بچه های نطنز غرق شده بود و با تاخیری مختصر، روزشمار ٩ دی و سرود ملی اغازگر مراسم شد.

علی ذکریایی مجری پر انرژی و خوش اجرای این مراسم بود و با دعوت از چند شاعر، بخش اول شب طنز انقلاب اسلامی سپری گشت.

ابتدا نام خانم مینا گودرزی برده شد که البته با غیبت خود تریبون را به شاعر دوم مراسم، یعنی یاسر پناهی فکور سپرد.

پناهی فکور با شعر طنزی در وصف گرانی حضار را مهمان کرد و سپس از محمد صفایی خواسته شد تا سروده خود با موضوع سینما را اجرا کند.

بعد از دو اجرای شعر طنز، از محمد اسدی برای قرائت نثر خود از زبان ربع پهلوی در واکنش به تجمعات اخیر، دعوت شد.

ناهید رفیعی و رضا احسان پور بخش دوم نطنز شاعرانه را به عهده داشتند، که خانم رفیعی غزلی با موضوع بیکاری و آقای احسان پور دو غزل با موضوع اعتراض خواندند.

سپس محمد حسین مهدویان اثر منظوم خود را به فتنه و فتنه گران تقدیم کرد.

بخش کاور خوانی که در حیطه ی تخصصی اقای مجری بود ! روی ترانه ی ‘تو ماهی و من ماهی این برکه کاشی…. با صدای وی اجرا شد.

سپس محمدرضا شکیبایی شعری در رابطه با فتنه ٨٨ خواند و محمد حسین علیان در نثری طنز، مناجاتی از زبان محمد بن سلمان، از خاندان آل سعود، برای حاضران ایراد کرد که البته جزء بخش های محبوب نیز بود.

ملیحه رجایی شاعر بعدی بود که پشت تریبون قرار گرفت و شعری با عنوان «مقاومت کردیم» قرائت کرد، که بخشی ار آن را در ذیل می‌خوانیم:

با نداری مقاومت کردیم

زارو خواری مقاومت کردیم

محمد جواد موحد خواننده سومین شب طنز انقلاب  “سفره ی رنگین” با شعری از محمد مهدی سیار را اجرا کرد تا بعد از آن تریبون را به سه شاعر خوش ذوق بدهد، امین شفیعی و امین معظمی با شعر های اجتماعی خود ، دوستان مشتاق را همراهِ ذوقِ منظومِ خود کردند!

معظمی شعر خود را که شعری انتقادی به صدا و سیما و ترجیع بندش «حیاتی مثل سابق از در و دیوار می گوید»

پخش فیلم “گیت ویژه” به کارگردانی محمد حسین امانی، از شگفتانه های نطنز امشب بود، فیلمی که مسئولانی که حرف و عملشان در مسیر اقتصاد مقاومتی نیست را به سخره گرفت و با زبان طنز گوشزدی به مسئولان کرد.

سپس علی سلیمانی، بازیگر تئاتر و تلویزیون که همراه با خانواده‌اش در سالن بود، نیز به اجرای استندآپی با نام “مکعب” پرداخت و در پایان انتقادی هم از جای خالی تئاتر در جشنواره عمار کرد.

خانم مینا نوروزی به عنوان آخرین شاعر  با شعر “طرز تهیه آش فتنه”، قافیه بازی امشب را به اتمام رساند.

در ادامه بخش هایی از آن را می خوانیم:  

آهنگ نظم جامعه آهنگ بیخودی ست
یک ریتم فالش سکسکه آور اضافه کن
در راه آرمانی آشوب فرت و فرت
کمپین سد کوچه و معبر اضافه کن

در آخر، حمید علیزاده استندآپ مشهدی خود را تقدیم حضار کرد و بالاخره سومین شب طنز انقلاب اسلامی با لحظات خاص همیشگی اش به پایان رسید.