اکران‌ پراستقبال‌ترین فیلم نهمین جشنواره عمار آغاز شد/«عابدان کهنز» روایتی متفاوت از مدافعان حرم

کران‌های سراسری مستند «عابدان کهنز» اثر پرمخاطب و برگزیده نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار که روایتی متفاوت از مدافعان حرم است، آغاز شد.

به گزارش «عمار فیلم»، اکران‌های سراسری مستند «عابدان کهنز» اثر برگزیده نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار که روایتی متفاوت از مدافعان حرم است، آغاز شد.

بر اساس این گزارش، مستند سینمایی «عابدان کُهَنز» روایت تربیت، شکوفایی و بالندگی نوجوانان مسجد امیرالمومنین (ع) کُهَنز شهریار است که در وقایع مهم انقلاب اسلامی از جمله فتنه ۸۸ و فتنه تروریست‌های تکفیری در سوریه حضوری فعال داشته‌اند.

در معرفی این فیلم آمده است: «کُهَنز»، در شهرستان شهریار قرار دارد. این منطقه، مدت‌ها به حال خود رها می‌شود؛ رونق خرید و فروش مواد مخدر و وجود باغ‌هایی در آنجا که منشأ بی‌بند و باری است، شرایط فرهنگی منطقه را ناامن می کند. گروهی از رزمنده‌های دفاع مقدس با خانواده‌هایشان به آنجا می‌روند و در شهرکی به نام ولی عصر(عج) سا‌کن شوند. اهالی جدید، مسجد «امیرالمؤمنین(ع)» را می سازند و قدم در مسیر جهادی دیگر می گذارند. مستند، روایتی از این مسجد دارد که سه شهید و دو جانباز مدافع حرم تقدیم اسلام کرده است.

مستند «عابدان کهنز» در نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار موفق به کسب لوح افتخار بخش مستند مدافعان حرم و همچنین فانوس پراستقبال‌ترین اثر این جشنواره شد.

علاقمندان برای اکران این مستند که به کارگردانی مجید رستگار و تهیه کنندگی امیر مهریزدان در مرکز مستند عمار تولید شده است، می توانند به سایت «عماریار» به نشانی Ammaryar.ir مراجعه کنند.