اکران فیلم‌های جشنواره عمار در هند

سه فیلم از آثار جشنواره مردمی عمار با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در دهلی نو در هندوستان به نمایش در آمد.

به گزارش الأمه در روزهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ بهمن ماه سه فیلم از آثار جشنواره مردمی فیلم عمار به همت رایزنی فرهنگی ایران در هند در کالج هنر دانشگاه دهلی‌نو برای دانشجویان این دانشگاه به نمایش درآمد.

آثار به نمایش درآمده در این دانشگاه فیلم‌های «تو توریست؛ من تروریست»، «جزیره فارسی» و «عروس وامنان» بودند.

مستند «تو تروریست، من توریست» اثر علی فراشبند روایتی از سفر چند توریست با ملیت‌های مختلف است که به ایران سفر کرده‌اند. توریست‌هایی که در کشورهایشان دروغ‌های رسانه‌ای مانند این که ایران حامی تروریست‌ها و کشوری خطرناک است را شنیده بودند اما با سفر به ایران با واقعیت دیگری مواجه می‌شوند. آنها ایران را نه تنها  خطرناک نمی‌دانند بلکه به عنوان کشوری زیبا معرفی می‌کنند.

همچنین مستند «جزیره فارسی» به کارگردانی علی صدری‌نیا تصویرگر صحنه دستگیری تفنگداران آمریکایی در سال ۹۴ است؛ این اتفاق درجزیره‌ای در دورترین نقطه جغرافیایی کشور و نزدیکترین جزیره ایران به عربستان به نام فارسی افتاد.

مستند «عروس وامنان» به کارگردانی فاطمه مرزبان نیز در ارتباط با روستایی به نام وامنان است که روزگاری کشت سیب زمینی و لوبیا منبع درآمد اصلی ساکنین این روستا بود اما در حال حاضر مدتی است که کشت زعفران مورد توجه ساکنین این روستا قرار گرفته است و درآمد سرشاری را نصیب آنها کرده است.