اکران فیلم‌های جشنواره عمار در روستا‌های همدان

حجت الاسلام نظیری گفت: تشکل‌های قرآنی این مجموعه نیز در این ایام برگزاری «مسابقه قرآن صاعد ۳ و جشنواره تولیدات قرآنی» در دستور کار خود دارد.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از خبرگزاری شبستان «حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری» مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان همدان در سخنانی، گفت: این مجموعه همزمان با ایام‌الله دهه فجر برنامه‌های مختلفی در دستور کار خود دارد.

وی افزود: این مجموعه امسال با ۲ کمیته «قرآنی» و «تشکل‌های دینی و هیئات مذهبی» در کنار سایر کمیته‌های ستاد دهه فجر فعال است.

مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه «تشکل‌های دینی و هیئات مذهبی» و مجموعه موسسات و خانه‌های قرآن» مردمی ترین کمیته‌های ستاد دهه فجر هستند ادامه داد: این دو کمیته هم به لحاظ ساختاری و هم به لحاظ فعالیت‌های ذاتی خود، مجموعه‌هایی مردمی به شمار می‌آیند.

نظیری اضافه کرد: دیدار تشکل‌های قرآنی و کانون‌های فرهنگی – تبلیغی با نماینده ولی فقیه در استان، دیدار و سرکشی از خانواده شهدا و تکریم چهره‌های انقلابی، فرهنگی و قرآنی استان از دیگر برنامه‌های این مجموعه در ایام‌الله دهه فجر است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گفت: غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدا و فعالیت، ۲۵۰ مبلغ و مبلغه در اقصی نقاط استان از دیگر برنامه‌های این مجموعه در این ایام است.

وی گفت: تشکل‌های قرآنی این مجموعه نیز در این ایام برگزاری «مسابقه قرآن صاعد ۳ و جشنواره تولیدات قرآنی» را در دستور کار خود دارد، برگزاری ۱۰۰ گفتمان دینی در سطح مدارس استان و مسابقه «عکس انقلاب» از دیگر برنامه‌های این مجموعه در این ایام است.

نظیری ادامه داد: این مجموعه در راستای بهره‌مندی سایر نقاط استان از برنامه‌های دهه فجر، سعی دارد تا برنامه‌های خود را در روستا‌ها و مناطق محروم شهر اجرا کند که در این راستا هر یک از مبلغین در این مناطق یک برنامه شاخص خواهد داشت.

این مقام مسئول ادامه داد: اداره تبلیغات اسلامی امسال برای نخستین بار در سالن‌های همایش خود، هیئات، مساجد وروستا‌ها به اکران تولیدات جشنواره مردمی فلیم عمار خواهد پرداخت.

وی با بیان اینکه اکران‌ فیلم‌های جشنواره عمار از امروز آغاز شده است ابراز کرد: در صورت فعال شدن ظرفیت‌های روستایی با همکاری روحانیون طرح هجرت، مستقر و بومی، می‌توان گفت که فیلم‌های دهمین دوره جشنواره عمار دربیش از ۲۰۰ نقطه از استان اکران خواهد شد.

نظیری با اشاره به اینکه در این طرح تنها به دنبال اکران فیلم نیستیم گفت: در کنار اکران مستند های جشنواره عمار، تجزیه و تحلیل فیلم و مستند‌های این جشنواره نیز انجام خواهد شد تا جوانان و نوجوانان روستا بتوانند با الگو برداری از آن آسیب‌های محل زندگی خود را رفع کرده و خود نیز قدمی در ساخت چنین مستند‌هایی بردارند.