یک روز بعد از لغو چندباره اکران؛

اکران جنجالی‌ترین مستند جشنواره عمار، فروردین، آغاز می شود

یک روز بعد از لغو چندباره اکران مستند «زمستان یورت» که به مسائل و مشکلات کارگران معدن یورت می‌پردازد، دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار از ورود این اثر به شبکه اکران خود خبر داد.

به گزارش «عمار فیلم»، یک روز بعد از لغو چندباره اکران مستند «زمستان یورت» که به مسائل و مشکلات کارگران معدن یورت می‌پردازد، دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار از ورود این اثر به شبکه اکران خود خبر داد.

مستند «زمستان یورت» که به کارگردانی میلاد میرزاباقری و تهیه کنندگی علی دهقان در مدرسه سینمایی عمار تولید شده است، جایزه ویژه هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش نقد درون گفتمانی را هم در کارنامه دارد.

گفتنی است این مستند که قرار بود روز گذشته در گرگان، مرکز استان گلستان برای اهالی هنر و رسانه، اکران شود با کارشکنی مسئولان، متوقف شد. حدود یک ماه پیش نیز با دستور شورای تأمین شهرستان آزادشهر گلستان، از اکران این مستند در این شهر، جلوگیری شده بود.

بر اساس اعلام جشنواره مردمی فیلم عمار، علاقمندان می توانند این مستند را در مسجد، دانشگاه، حوزه علمیه، کارخانه، هیئت، مدرسه و… اکران کنند و در همین راستا، طی روزهای آینده، نحوه ثبت نام و اکران این اثر از طریق این جشنواره اعلام می شود.

لازم به ذکر است معدن زغال‌سنگ زمستان یورت آزادشهر، اردیبهشت ماه سال جاری دچار حادثه شد که طی آن ۴۳ نفر از کارگران معدن جان باختند و بیش از ۴۰۰ نفر، مصدوم شدند. بعد از این حادثه برخی از کارگران معدن که نسبت به پرداخت نشدن حقوقشان و مسائل دیگر معدن، معترض بودند، اخراج شده‌اند.

همچنین علی‌رغم پیگیری‌هایی که از طرف خانواده‌های معدنچیان و برخی مسئولان صورت گرفته مبنی بر شهید اعلام شدن کارگران جانباخته، تاکنون، خبری درین باره نشده است.