اولین اکران مستند جنجالی «خصوصی‌سوزی» در جشنواره عمار / ماجرای بلایی که بر سر یک کارخانه راهبردی آمد

در ادامه‌ اکران‌های مردمی آنلاین یازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، مستند «خصوصی‌سازی» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده، فردا پنجشنبه با حضور محمدصادق شهبازی و کارگردان اثر به نمایش درمی‌آید.

به گزارش «عمار فیلم» در ادامه‌ اکران‌های مردمی آنلاین یازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، مستند «خصوصی‌سازی» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده، فردا پنجشنبه با حضور محمدصادق شهبازی و کارگردان اثر به نمایش درمی‌آید.

بنابرین گزارش، این مستند که فانوس بهترین فیلم بخش «نقد درون گفتمانی» دوره پیشین جشنواره عمار را هم در کارنامه دارد، به روند خصوصی‌سازی کارخانه راهبردی ماشین‌سازی تبریز و مسائل پیش‌امده پیرامون آن می‌پردازد. در معرفی این مستند ۵۰ دقیقه‌ای این طور آمده است: «کارخانه ماشین‌‌سازی تبریز از سال ۱۳۸۲ در لیست واگذاری به سازمان خصوصی‌سازی قرار می‌گیرد و این مسئله ۱۵ سال طول می‌کشد این کارخانه به علت اینکه تولید انحصاری دارد، قابل‌واگذاری به بخش خصوصی نیست اما دولت این کارخانه را بدون احراز اهلیت و بدون در نظر گرفتن مقررات اصل ۴۴ در سکوت کامل خبری، به فردی گمنام به نام «قربانعلی فرخزاد» واگذار می‌کند بعد از قضایای ماشین‌سازی، موضوعات مختلفی مانند هپکو در اراک، پالایشگاه کرمانشاه، کشت و صنعت مغان، هفت‌تپه و … آشکار شدند.

براساس این گزارش، اولین اکران مستند «خصوصی سوزی» فردا از ساعت ۲۲ به میزبانی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف و به صورت آنلاین برگزار می‌شود و علاقمندان برای تماشای این مستند می‌توانند از طریق کانال «سینمامردم» جشنواره عمار در آپارات (cinemamardom) و یا لینک gg.gg/nqzbn اقدام کنند.