سید محمود نبویان:

امثال جشنواره عمار نباید تحریم شوند

نماینده تهران در مجلس گفت: باید همه توان و بودجه وزارتخانه در اختیار مطبوعات و فیلم هایی قرار بگیرد که تقویت کننده انقلاب هستند، نه اینکه جشنواره عمار و امثال آن تحریم شوند.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از پارسینه، سید محمود نبویان نماینده مردم تهران در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ خرداد) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی مسائل فرهنگی کشور، گفت: ضمن تشکر از وزیر محترم ارشاد و شناختی که ما از وی داریم اطمینان داریم که وضع فرهنگی کشور بهبود خواهد یافت.

وی افزود: من یک سوال جدی و مبنایی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دارم، فرمودید که ما در حوزه‌های کتابخانه های عمومی در حوزه هنر، مطبوعات، فضای مجازی، پژوهش‌های جدی صورت گرفته است، اگر ما واژه اسلامی را از پسوند این وزارتخانه حذف کنیم در جوامع سکولار غیر دینی و ضد دینی همین کارها را انجام نمی‌دهند؟ یعنی به کتابخانه های عمومی توجه ندارند و پژوهش انجام نمی‌دهند و به استان‌ها توجه نمی‌کنند؟

نبویان گفت: برای فرهنگ ۲۰۰ معنا در نظر گرفته‌اند، آن معنایی که مورد توافق همه بزرگان ماست «ارزش ها و اعتقادات» است. شما برای اعتقادات جوانان ما و جوامع اسلامی چه کار کردید؟ نسبت وضع فضای مجازی با اعتقادات مردم ما چیست؟

نماینده مردم تهران در ادامه اظهار داشت: در حوزه ارزش‌ها شما برای ترویج تفکر ساده زیستی چه کردید؟ در مقابله با اشرافیت که دولتمردان ما گرفتار آن هستند چه کردید؟ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آیا متعلق به جمهوری اسلامی است یا خیر؟ اگر هست باید همه توان و بودجه این وزارتخانه در اختیار مطبوعات، فضای مجازی و فیلم‌هایی قرار بگیرد که تقویت کننده انقلاب هستند نه اینکه جشنواره عمار و امثال آن تحریم شوند.

وی خطاب به وزیر ارشاد گفت: اگر فیلم‌ها را بررسی کنید فیلم‌هایی هستند که خود شما به خانواده‌تان اجازه نمی‌دهید همه آنها را تماشا کنند. فرهنگ متشکل از اعتقادات و ارزش هاست، بفرمائید که برای اینها چه کردید. در رابطه با گسترش کتابخانه‌های عمومی، شفافیت و توجه به استان‌ها جوامع سکولار از ما قوی‌تر هستند.

نبویان در پایان بیان داشت: در انتها از حجت الاسلام آقای قمی خیلی تشکر می‌کنم و امیدوارم ایشان در کارهایشان موفق باشند.