اعلام جایزه شهید موسوی گردیزی برای فیلمسازان نهمین جشنواره عمار

در بخش فراخوان‌های مردمی جشنواره مردمی فیلم عمار، خانواده شهید دکتر سید محمد علی شاه موسوی گردیزی فراخوان جایزه شهید موسوی گردیزی را برای بهترین اثر با موضوع «افغانستان» اعلام کرد.

به گزارش «عمار فیلم»، در بخش فراخوان‌های مردمی جشنواره مردمی فیلم عمار، خانواده شهید دکتر سید محمد علی شاه موسوی گردیزی فراخوان جایزه شهید موسوی گردیزی را برای بهترین اثر با موضوع «افغانستان» اعلام کرد.

دکتر سیدمحمد علیشاه موسوی گردیزی، پزشک و مجاهد افغانستانی است که ۱۳ مرداد سال جاری، در جریان حمله انتحاری به مسجد ولایت پکتیای این کشور همراه با ده ها نفر دیگر شهید شد.

دکتر موسوی گردیزی که به «چمران افغانستان» شهرت دارد، چندین سال را در زندان های بگرام افغانستان و گوانتانامو گذرانده است، او در کتابش «حقایق ناگفته از زندان گوانتانامو»، بخشی از رفتارها و شکنجه های امریکایی ها را افشا کرده است.

گفتنی است دبیرخانه نهمین جشنواره عمار در کنار بخش رقابتی خود، در بخش جدید «فراخوان‌های مردمی» از تمام مؤسسات، تشکل‌های مردمی و افراد حقیقی دعوت کرده است موضوعات و دغدغه‌های مد نظرشان را در حوزه تولید، در قالب فراخوان‌ از سینماگران بخواهند و به فیلمسازانی که بهترین اثر را در این موضوعات تولید کرده‌اند هدیه‌ای مادی یا معنوی اختصاص دهند.

لازم به ذکر است دبیرخانه جشنواره عمار تا تاریخ ۲۰ آذر ۹۷ از فراخوان‌های جدید استقبال می‌کند. فراخوان‌هایی که با رویکرد محتوایی جشنواره مطابقت دارند، در فراخوان نهایی اعلام خواهند شد.

همچنین در بخش رقابتی جشنواره، علاقه‌مندان تا ۵ آذر ماه فرصت دارند آثار خود در سایت AmmarFilm.ir ثبت و تا ۱۰ آذر ماه تحویل دبیرخانه این جشنواره دهند. نهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» دی ماه ۹۷ در سینما فلسطین تهران برگزار می‌شود.

                                                                 جهت ثبت فراخوان خود کلیک کنید

                                                                        ثبت فراخوان مردمی