در سینما‌مردم مطرح شد؛

عمار با بخش «فلسطین ما» کاری کرده که طرح دشمن تاثیری نداشته باشد

دومین قسمت از برنامه «سینمامردم» به میزبانی «سهیل اسعد»، دبیر چهاردهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، به همراه «حسین خلج»، دبیر بخش «فیلم ما» و «بهنود نکویی» کارگردان بچه زرنگ و «محمد جوادنیا» از شبکه سوم سیما پخش شد.

به گزارش خبرنگار عمار فیلم؛ در دومین قسمت از برنامه «سینمامردم» دبیر بخش فیلمِ ما «حسین خلج» درباره جشنواره فیلم عمار گفت: بخش فیلم ما نهضت تولید محتوای مردمی است. مردمی که با ابزار حداقلی که داشتند حتی با یک گوشی موبایل ساده سوژه‌های پیرامون خود را روایت کردند و آن را با سایر مردم به اشتراک گذاشتند. ما امسال یک بخش ویژه‌ای ذیل فیلم ما با نام فراخوان سراسری «فلسطین ما» داشتیم و در این فراخوان به ویژه از کودکان خواسته بودیم که حمایت خود را از مردم غزه در قالب شعر و دکلمه و … پیام خود را به همسن و سالان فلسطینی‌شان برسانند. نزدیک به هزار اثر از سراسر کشور حتی از روستاهای دورافتاده به دست ما رسیده است.

دبیر بخش «فیلم ما» در رابطه با کیفیت آثار ارسالی به جشنواره بیان داشت: بخش «فیلم ما» برای افرادی است که ابزار حرفه ای ندارند و در قید و بند این مسئله نماندند. برای بازنمایی آثار فلسطین هفتاد اثر را در بستر اکران عماریار، قرار دادیم و داوران این بخش خود مردم هستند که تا 25 دی ماه می‌توانند داوری کنند. از روز شنبه تا چهارشنبه این آثار برای مخاطبان کودک و نوجوان در سینما فلسطین اکران می‌شود.

در ادامه برنامه «سینمامردم»،«سهیل اسعد» دبیر چهاردهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در اهمیت موضوع فلسطین در این جشنواره گفت: از لحاظ عمق نگاه مردم به قضیه فلسطین و همزمان شدن این اتفاق با برگزاری جشنواره عمار یک خیر و برکتی داشت. قضیه فلسطین چیزی است که دشمن از قصد می‌خواهد آن را از رسانه ها حذف کند. عمار با بخش «فلسطین ما» کاری کرده که طرح دشمن تأثیری نداشته باشد و خود مردم هم درگیر رسانه باشند و بدانند فلسطین اولویت اول ما است و عمار توانست این کار را بکند. ما شاهد فعالیت هنری کودکان هم در این عرصه بودیم.

به گزارش «عمار فیلم» سینمامردم، ویژه برنامه تلویزیونی چهاردهمین جشنواره فیلم عمار از 20 دی‌ماه آغاز و تا پایان جشنواره به روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.