۱۳۹۶-۱۱-۲۶

سیزدهمین جشنواره بین المللی سینمای ارتدوکس «میتینگ» در شهر ابنینسک روسیه در حال برگزاری است. ۵ فیلم ایرانی در این جشنواره حضور دارند.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از تسنیم، سیزدهمین جشنواره بین المللی سینمای ارتدوکس «میتینگ» امسال از ۱۱ تا ۱۶ فوریه در شهر ابنینسک روسیه در حال برگزاری است. در این جشنواره که به موضوعات کودکان، خانواده و مفاهیم دینی می پردازد پنج فیلم ایرانی حضور دارند. این جشنواره هر ساله از طرف کلیسای ارتدوکس روسیه برگزار می گردد و مدیر آن نیز راهبه ای به نام مادر سوفیا است.

فیلم سینمایی «یک روز طولانی» به کارگردانی بابک بهرام بیگی، فیلم سینمایی «آبجی» به کارگردانی مرجان اشرفی زاده مستند «پاپلی» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری، مستند «شام آخر» به کارگردانی محمد قانع فرد و مستند «تنها میان طالبان» به کارگردانی محسن اسلام زاده نمایندگان ایران در این جشنواره حصور دارند.

محسن اسلام زاده درباره اکران «تنها میان طالبان» در این جشنواره گفت: «با اینکه ساعت پخش بسیار بد و فیلم بدون ترجمه روسی بود ولی مخاطبان تا آخر کار ما را همراهی کردند و پس از آن حدود نیم ساعت هم پرسش و پاسخ داشتیم. بحث‌ها هم به این دلیل بود که حرف فیلم جدید است و سوالها همانهایی بود که دو سال پیش بعد از اولین اکران در ایران از من می پرسیدند.»

اوبنینسک در جنوب غرب مسکو و یکی از مهمترین شهرستانهای علمی روسیه است که اولین نیروگاه هسته‌ای در جهان در مقیاس بزرگ تولید برق در این شهر ساخته شده است.