2017-11-15

انیمیشن ایرانی «رهایی از بهشت» ساخته علی نوری‌اسکویی بهترین فیلم جشنواره «فورت مک‌موری» شد.

به گزارش «عمار فیلم»، فیلم انیمیشن «رهایی از بهشت» به کارگردانی و تهیه کنندگی علی نوری اسکویی برنده جایزه بهترین فیلم انیمیشن فستیوال فیلم فورت مک‌موری (YMMIFF) شد.

در این فستیوال که هفتمین سالگرد خود را جشن می‌گرفت و بین روزهای دهم تا دوازدهم نوامبر برگزار شد، این انیمیشن ایرانی در بخش «بهترین انیمیشن، اثر تجربی یا موزیک ویدیو» جایزه اصلی را از آن خود کرد.

انجمن فیلمسازان فورت مک موری که جوایز این فستیوال را تقدیم می‌کند، امسال روی هم رفته ۶ جایزه اعطا کرد که جوایز دیگر شامل جایزه بهترین فیلم کوتاه، بهترین نقش آفرینی، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم سینمایی و جایزه اسپیریت وود بوفالو می‌شدند.

در برنامه امسال این فستیوال که در شهر آلبرتا واقع در کانادای غربی برگزار می‌شود، ۲۴ فیلم ohv d و ملی، یک بلاکباستر هالیوودی یعنی «جنگ ستارگان: نیرو بیدار می‌شود»، چند فیلم منتخب تولید محلی و چند فیلم کوتاه که طی قسمت «چالش ۴۸ ساعتی» آن ساخته شدند، به نمایش درآمدند. این فستیوال همچنین چند ورک شاپ سینمایی برگزار کرد.

«رهایی از بهشت» تا به حال جوایز و افتخارات بسیاری را از آن خود کرده است.

این فیلم انیمیشن بلند سینمایی توسط علی نوری اسکویی بر مبنای فیلمنامه مجید آسودگان ساخته شده و اسکویی در همراهی با سید وحید علیایی آن را تهیه کرده است. داستان فیلم در کشوری در حال جنگ می‌گذرد که یک نویسنده زن و آموزگار باید با دو دانش‌آموز راهی سفری شود که زندگی آن‌ها را تغییر می‌دهد.