Top

هم اکنون

درباره

مـــا

logo

جشنواره مردمی عمار

سال ۸۹، در اولین سالگرد حماسه نهم دی، طبیعی بود که تلویزیون فیلم‌های با موضوع فتنه را نمایش دهد. اما این اتفاق نیفتاد. به همین دلیل، تعدادی از فعالان فرهنگی، تصمیم گرفتند در حد توان خود، برای رساندن این فیلم‌ها به دست مردم تلاش کنند. آن‌ها با فعالان فرهنگی چند استان و شهرستان ارتباط گرفتند و درخواست کردند این فیلم‌ها را با هر امکاناتی که دارند در فضاهایی مثل مسجد، هیئت و… نمایش دهند.
به این ترتیب، اولین دوره جشنواره در حدود ۳۰ نقطه از شهرهایی مثل مشهد، جیرفت، تبریز، تهران و… به صورت مردمی برگزار شد و حدود ۱۹ اثر اکران شدند. با توجه به اینکه این حرکت، ادای تکلیفی به ندای «أین عمار» رهبری بود نام مبارک حضرت عمار به این جشنواره اطلاق شد.
در آن سال، قصدی بر برگزاری جشنواره دائمی نبود، اما کمی بعد، مدل برگزاری یک جشنواره متفاوت، از این تجربه اقتباس شد و دبیرخانه دائمی جشنواره شکل گرفت. جشنواره عمار، علاوه بر اقبال مردمی، بارها مورد توجه رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته و تنها جشنواره‌ای است که عوامل آن با رهبر انقلاب دیدار خصوصی داشته است. جشنواره مردمی عمار پس از تثبیت حضورش در عرصه فیلم، در حوزه بازی(دیجیتال و غیردیجیتال) و گرافیک هم ورود کرده و گام‌هایی را هم در این حوزه‌ها برداشته است.

تهران ، بلوار کشاورز ، خیابان ۱۶ آذر ، روبروی خیابان پورسینا ، پلاک ۶۰ ، کدپستی : ۱۴۱۷۹۷۳۶۵۱

۳۰۰۰۴۵۵۰

۰۲۱۸۸۹۶۴۹۴۱

-

۰۲۱۸۸۹۶۰۴۷۷

شماره تماس های داخلی

جشنواره فیلم و امور فیلمسازان

۳۰۲-۳۰۴

واحد تولید و مدرسه سینمایی عمار

۵۰۲-۵۰۳

جشنواره بازی

۳۷۰

اکران مردمی

۴۰۴-۴۰۵

بین الملل

۱۱۶

روابط عمومی

۱۸۸-۴۴۴