۱۳۹۶-۰۲-۲۰

تیزر تلویزیونی کتاب «بچرخ تا بچرخیم» اثر محمد سرشار از شبکه‌های تلویزیون پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی جشنواره عمار به نقل از خبرگزاری فارس، تیزر تلویزیونی کتاب « بچرخ تا بچرخیم » تولید شده و از شبکه‌های تلویزیونی پخش خواهد شد.

داستان کتاب «بچرخ تا بچرخیم» داستان رمزی، ماجرای مقاومت خانواده آقاجون در برابر زورگویی‌های آقای سام و پسرانش را روایت می‌کند و با ساده‌سازی مفاهیم اقتصاد مقاومتی برای کودکان، آنها را به تمرکز بر تولید داخلی و ساخت فناوریها و ابزارهای بومی، تشویق می‌نماید.

گفتنی است داستان این کتاب، بهترین داستان نوجوان چهارمین جشنواره مردمی رسول آفتاب و انیمیشن آن، بهتری فیلم پویانمایی ششمین جشنواره مردمی عمار شناخته شده است.

این کتاب برای اولین بار در سال ۹۵ با تیراژ ۱۰۰۰ جلد و قیمت ۲۴۵۰۰ روانه بازار کتاب شد و پس از آن در اسفندماه ۹۵ در پویش مطالعاتی روشنا با تیراژ ۱۰ هزار جلد و قیمت ۵۰۰۰ تومان منتشر شد.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: «یک روز تلخ، وقتی مسعود و مجید و مصطفی با سر و بدن خونی به خانه آمدند، همه فهمیدیم آقای سام کوتاه نمی‌آید. پسرهای آقای سام، فهمیده بودند فرفره و روروک را چه کسانی ساخته‌اند و با یک کتک حسابی، زهر چشم گرفته بودند.

عمو محمود با ناراحتی گفت: کدوم نامردی این بلا رو سرتون آورده؟ عمو حسن فکری کرد و گفت: اینجوری نمیشه هم فرفره شما باید بچرخه و هم چرخ زندگیه ما.»

هفتمین پویش مطالعاتی روشنا از نیمه اسفندماه سال گذشته با معرفی دو کتاب «تاریخ مستطاب آمریکا» و کتاب کودک «بچرخ تا بچرخیم» آغاز شده است. مخاطبان می‌توانند با تهیه هر یک از کتاب ها و شرکت در قرعه کشی جشنواره از جوایز هفتگی این دوره بهره مند شوند.