۱۳۹۵-۰۷-۰۲

طرح اکران‌های بلیتی(اقتصادی) که مخاطب بعد از دیدن فیلم، به میزان رضایت خود از فیلم، به آن کمک می کند یک نمونه از

 

اکران بلیتی در جشنواره عمار، صرفاً حرکت و تلاشی برای تأمین اقتصادی سینمای انقلاب نیست. این حرکت، می‌تواند ابزار توجیه مردم بشود تا برای مصارف فرهنگی خودشان هزینه کنند.

 

حرکتی است برای این که مخاطب متوجه بشود که باید برای دفتر تحریر ایرانی هم پول خرج کند، حتی اگر یک ذره گرانتر باشد. کاغذ کادو هم ایرانی اسلامی‌اش را بخرد. یعنی دارد یک فرهنگ‌سازی عمومی برای مصرف کالای فرهنگی حزب‌اللهی ایجاد می‌کند. در ظاهر فقط بلیت فروشی است، اما ثمره‌اش این است که در بلندمدت یک اتفاق بزرگ را در مصرف کالای حزب‌اللهی رقم می‌زند. شاید این بُعد کار، از همه مهم‌تر باشد و همیشه باید مد نظرمان باشد که این اکران بلیتی، کدام قطعه پازل را سر جایش قرار می دهد و کجای کار است.

 

ورود جشنواره عمار به حوزه اقتصادی، الزامات و قواعد خودش را دارد. جنس اقتصاد عمار باید مثل خود عمار، ادای تکلیف باشد نه کسب درآمد و سودگرایی. عمار اقتصادی می شود بدون اینکه برای سود مادی اصالت قائل شود. حتی باید سود هم بکند اما دنبال سود بادآورده نمی رود یا به اکران کننده به چشم یک ۵۰ هزار تومانی نگاه نمی کند که به هر قیمتی سود بکند. چون اگر بخواهد سود در عمار اصالت پیدا کند آنوقت عمار هم می رود سراغ فیلم هایی جلفی که الان تولید می شود و نسبتا خوب هم می فروشد، تازه آن وقت اکران کننده هم دیگر برای عمارکار داوطلبانه نمی کند و او هم حس و حالش عوض می شود.

 

طرح اکران‌های بلیتی(اقتصادی) که مخاطب بعد از دیدن فیلم، به میزان رضایت خود از فیلم، به آن کمک می کند یک نمونه از مدل های اقتصادی از جنس جشنواره عمار است.

 

  آیین نامه اکران اقتصادی

 

 

فیلم‌های در حال اکران:

 

در حال حاضر، فیلم داستانی «هنگامه» به عنوان اولین فیلم داستانی درباره مدافعان حرم از اواسط اردیبهشت سال جاری تاکنون و مستند «برادران» با موضوع فتنه ۸۸ به عنوان فیلم ویژه اکران ماه محرم در این شبکه، در نقاط مختلف کشور اکران می‌‎شوند.

 

جهت اطلاع از اکران‌های بلیتی (اقتصادی) فیلم‌ها بر روی پوستر هر فیلم کلیک کنید.

 در حال اکران:

 

%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d8%af%d8%b1%d8%a7%d9%86          ۳۵  

 

 

  اکران شده:

  اکران‌های بلیتی جشنواره مردمی فیلم  عمار        اکران‌های بلیتی جشنواره مردمی فیلم  عمار