۱۳۹۷-۰۴-۳۰

گروه فرهنگی- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، گفت: تبیین ابعاد مختلف ارزش‌های انقلابی و اسلامی رسالتی سنگین بر دوش همه دستگاه‌های فرهنگی است که در این میان زبان هنر در قالب برنامه تلویزیونی

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از خبرگزاری ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز در دیدار مدیرکل صداوسیمای مرکز استان و جمعی از تهیه کنندگان این رسانه، گفت: تبیین ابعاد مختلف ارزش‌های انقلابی و اسلامی رسالتی سنگین بر دوش همه دستگاه‌های فرهنگی است که در این میان زبان هنر در قالب برنامه تلویزیونی، سینما و تئاتر و موسیقی نقشی اثر گذار دارد.

وی، با اشاره به ظرفیت‌های بالای هنر فیلم و سینما در جهت دادن به اندیشه‌های جوانان گفت: سینما و تلویزیون تبلیغ کننده‌ای رسا برای ارایه‌ برترین حقیقت‌هاست که دست اندکاران آن با ارتقا توانمندی های خود میتوانند در جهت تبلیغ دین گام های موثری بردارند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه هنرمندان و کارگردانان باید بر روی محتوای آثار خود بیش از پیش اهتمام داشته باشند، خاطرنشان کرد: شاید برخی ها امکان حضور در مسجد و هیئت را نداشته باشند که ما می‌توانیم بسیاری از جوانان را با زبان هنر به سوی ارزش‌های انقلاب اسلامی سوق دهیم.

وی با تاکید بر اینکه هنر به ویژه هنر برجسته‌ سینما، تئاتر و موسیقی ، یک ضرورت برای کشور است، افزود: باید با تکیه برارزش های انقلابی و محتوای ایرانی و اسلامی، در جهت تقویت محتوایی اثرات سینمایی، فیلم‌های ارزشی، تئاتر، شعر و سرود در ارائه حقیقت‌ها به جوانان گام های موثر برداریم.

سیدمحسن لطیفی مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی هم در این دیدار با ارئه گزارشی از عملکرد و برنامه های در دست تولید این سازمان در سال ۹۷ گفت: محور همه تولیدات عمدتا در راستای ایجاد فضای نشاط و امید آفرینی در جامعه هست و به همین منظور ۲ عنوان سریال دست تولید است که قابلیت پخش از شبکه های سراسری را دارد.

وی افزود: برای مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان ارزش های ملی و مذهبی را به شکلی هنرمندانه از قاب تلویزیون و رادیو استانی ترویج و تبیین می کنیم.

لطیفی با بیان اینکه برای رسیدن به نقطه ایدآل نیازمند کمک های مادی و معنوی هستیم گفت: سریالی ۱۳ قسمتی با عنوان جلال برای چهل سالگی انقلاب اسلامی تولید میشود که بر مبنای اسناد تاریخی اوضاع و احوال روزهای شیرین انقلاب را بیان خواهد کرد.