۱۳۹۶-۱۱-۱۴

هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، منتخب فیلم‌های سینمایی جشنواره مردمی عمار ویژه دانش‌آموزان مدارس امام رضا(ع) در «سینما مدرسه» اکران می‌شود.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از آستان نیوز، هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، منتخب فیلم‌های سینمایی جشنواره مردمی عمار ویژه دانش‌آموزان مدارس امام رضا(ع) در «سینما مدرسه» اکران می‌شود.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی در این خصوص گفت: در راستای بیانات و تأکیدات رهبر معظم انقلاب نسبت به توجه به موضوع معارف دینی، انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن و نیز حرکت در جهت بیان حقایق جامعه از طریق زبان هنر به نسل جوان، در نظر داریم منتخبی از برگزیده‌های هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار را ویژه دانش‌آموزان و والدین مدارس امام رضا(ع) در دبیرستان علوم و معارف اسلامی رضوی به نمایش بگذاریم.

محمدتقی فخریان با اشاره به تاثیرات برپایی جشنواره «سینما مدرسه» بر روی دانش‌آموزان اذعان کرد: این طرح علاوه بر ایجاد حرکتی فرهنگی در کنار مطالعات درسی و آموزشی، در رشد سطح فکری دانش‌آموزان تاثیر فراوانی خواهد داشت و می‌تواند نقطه‌ آغازی برای ایجاد یک جریان فرهنگی در سطح مدارس امام رضا(ع) باشد.

وی ادامه داد: به همین منظور روزانه فیلم‌های مختلفی متناسب با گروه سنی ویژه دانش‌آموزان دختر و پسر و اکران خواهد ‌شد که پیش‌بینی شده است در طول این ایام ۲۰ فیلم به نمایش گذاشته شود

فخریان گفت: با توجه به استقبال خوبی که از سوی دانش‌آموزان از این طرح شده است، قصد داریم تا پایان سال، سه شنبه هر هفته این طرح ادامه داشته باشد.

لازم به توضیح است؛ منتخبی از فیلم‌های جشنواره مردمی عمار در «سینما مدرسه» از ۱۵ الی ۲۵ بهمن ماه در محل سالن آمفی تئاتر دبیرستان علوم و معارف اسلامی رضوی در سانس‌های ۱۵ و ۱۸ اکران می‌شود.